Evlenmek istiyorum

Evlenmek istiyorum

Bu sözü son günlerde çok duymaya başladık “Evlenmek İstiyorum”. Ülkemizdeki sosyal ekonomik durumun değişmesi ve insanlarımızın daha anti sosyal olmaları kendilerine bir eş adayı bulamamalarına sebep oluyor. Çünkü Türkiye içerisindeki yoğun çalışma şartları nedeni ile neredeyse günümüzün büyük bir bölümünü çalıştığımız iş yerlerimizde geçiriyoruz. Eğer iş yerimiz aracılığı ile kendimize bir aday bulabildiysek, ne mutlu bize. Fakat bulamadıysak ve kafalarımız uyuşmuyorsa belli bir süre sonra her gün yüzünü gördüğümüz insanlar ile arkadaş, dost oluyoruz.

Bu yüzden çevremizde en sık duyduğumuz cümle evlenmek istiyorum oluyor. Evlenmek istiyorsanız yapabileceğiniz birçok şey var. Yeter ki siz evlenmek istiyorum deyin. Öncelikle anne ve babanıza evlenmek istiyorum diyerek onlardan çevrelerinde size uygun bir bay ve bayan bulmalarını isteyebilirsiniz. Eski zamanda kalan bir gelenek olsa da hiçbir anne baba evlatlarının evlenmek istiyorum sözüne karşılıksız kalamazlar. Ellerinden geleni yapıp size bir eş adayı bulmaya yardımcı olacaklardır.

Fakat anne ve babanızın aday bulma şekli yukarıda da söylediğimiz gibi görücü usulü dediğimiz yöntem ile olacaktır. Ve aslında anne, babalarınız size bir eş değil kendilerine iyi bir gelin ya da damat arayışına gireceklerdir. Bu nedenle birinci önceliğiniz sizin kendi adayınızı bulmanız olmalıdır.

 

Eş Adayı Bulma Yöntemleri Nelerdir

 

Evlenmek istiyorum diyenlerin kendilerine uygun bir eş adayı bulmalarının bir diğer yolu da internetten bir eş adayı aramak olabilir. Bunun yolu da evlenmek istiyorum sitesi olarak da adlandırdığımız evlilik tanışma siteleri üzerinden geçer. İnternetteki evlilik sitelerine üye olarak kendinize uygun bir eş adayı bulabilirsiniz. Özellikle muhafazakâr evlilik sitelerinin bu konuda çok iyi olduğunu unutmayın.

Arkadaşlarınıza ben evlenmek istiyorum diyerek onların çevrelerinde de uygun eş adayları olup olmadığını sorabilirsiniz. İlk fırsatta size uygun bir eş adayı illaki bulunacaktır. Uygun bir ortam ayarlayarak bir çay bahçesinde güzel bir sohbet için fırsat ayarlayın. Tabi ki yanınızda arkadaşlarınızda bulunsun tanışmanızda size destek olacaklardır.

Fakat sizler aileniz ya da arkadaşlarınız aracılığı ile eş adayı bulmak istemiyorsanız ve gün içerisinde yoğun çalışmaktan asosyal bir birey haline gelmişseniz geriye tek çare kalıyor. Akşamları işten döndükten sonra kendinize ayırdığınız zaman içerisinde kahvenizi ya da çayınızı alarak bilgisayarınızın başına oturmanız ve en güvenilir evlilik sitesi üzerinden kendinize bir eş adayı bakmaya başlamanız gerekmektedir.

Eş adayını da ne yazık ki karşıdan bakıp iyi mi kötü mü diye anlayamayacağımız için ilk işiniz güvenilir bir siteye üye olmak ve bu site üzerinden kendinize arkadaşlıklar edinmeye başlayarak eş adayınıza karar vermektir. Aynı anda birden fazla kişi ile sohbet ediyor olmanız, ters ya da yanlış bir şey yaptığınız anlamına gelmez. Bu noktada tanıştığınız insanların bir kısmı ile belirli bir süre sonra anlaşamadığınızı görerek eleyeceksiniz, bir kısmı arkadaşınız olarak kalacak ve aralarından sadece bir tanesi sizin eş adayınız olmaya hak kazanacaktır. Sizler de bu süreçte destek almak ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız, doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz.